रुसमा हुने विश्वकप नजिते अन्तर्राष्ट्रिय फुटबलबाट सन्यास लिन्छु- मेस्सी

काठमाडौँ । अर्जेन्टिनाको स्टार खेलाडी लिओनल मेस्सीले रुस हुने विश्वकपको उपाधि अर्जेन्टिनाले जित्ने दावी गरेका छन् । रुस हुने विश्वकप अर्जेन्टिनाले नजिते अन्तर्राष्ट्रिय फुटबलबाट सन्यास लिने मेस्सीले बताएका छन् ।

मेस्सीले अर्जेन्टिनी टीभीसँग भनेका छन्, ‘हामीलाई लाग्छ, यदि रुसमा विश्वकप जितेनौं भने राष्ट्रिय टोली छाड्नुपर्छ ।’ उनले भने, ‘मेरो सपना छ रुसमा उपाधि जित्ने । मेरो चाहना छ कि ब्राजिलमा जस्तै खेल्ने ।’

बार्सिलोनाका स्ट्राइकर मेस्सीले अझैसम्म विश्वकप जित्न सकेका छैनन् । २०१६ मा कोपा अमेरिकाको फाइनलमा चिलीसँग हारेपछि ३० वर्षीय मेस्सीले सन्यास पनि लिएका थिए । तर, फेरि टिममा फर्किएका छन् ।

अर्जेन्टिनाले १९८६ पछि विश्वकपको उपाधि जितेको छैन । यो पटक रुसमा विश्वकप हुँदै गर्दा मेस्सीसहितको अर्जेन्टिनी टोलीलाई उपाधिको दावेदारका रुपमा हेरिएको छ ।

मेस्सीलाई सर्वश्रेष्ठ फुटबल खेलाडीहरू मध्ये एक मानिन्छन् । उनले २१ वर्षको उमेरमा नै बेलोन डी ओर र फिफा सर्वश्रेष्ठ वर्षको खेलाडीको उपाधि प्राप्त गरेका थिए । उनको खेल शैली र क्षमताको कारणले गर्दा उनलाई फुटबलको बादशाह भनेर चिनिने म्याराडोनासँग तुलना गरिन्छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *